Wykonawcy:

Agnieszka Tarnawska organy

Krzysztof Jakowicz skrzypce

W programie:

Georg Muffat
(1653–1704)
Toccata IX IGM 26
wyk. A. Tarnawska
Dietrich Buxtehude
(1637–1707)
Passacaglia d-moll BuxWV 161
wyk. A. Tarnawska
Georg Philipp Telemann
(1681–1767)
VII Fantazja skrzypcowa Es-dur TWV 40:20:
  • Dolce
  • Allegro
  • Largo
  • Presto
wyk. K. Jakowicz
Georg Philipp Telemann
(1681–1767)
X Fantazja skrzypcowa D-dur TWV 40:23:
  • Presto
  • Largo
  • Allegro
wyk. K. Jakowicz
Johann Sebastian Bach
(1685–1750)
Toccata, adagio i fuga C-dur BWV 564
wyk. A. Tarnawska
Johann Sebastian Bach
(1685–1750)
Ciaccona z II Partity d-moll BWV 1004
wyk. K. Jakowicz

Noty biograficzne:

Agnieszka TarnawskaAgnieszka Tarnawska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (klasa organów prof. S. Kamińskiego oraz klawesynu prof. M. Banaszkiewicz-Bryły). Ukończyła również studia mistrzowskie w Lubece, w klasie organów prof. A. Gasta, a następnie solistyczne studia Konzertexamen pod kierunkiem prof. W. Zerera w Hamburgu (dyplomy z wyróżnieniem). Jest laureatką międzynarodowych konkursów organowych w Poznaniu, Brnie i Korschenbroich. W 2017 zdobyła I nagrodę na Konkursie Międzynarodowym im. C. Francka w Haarlem (Holandia). W 2023 ukazał się jej debiutancki album płytowy z dziełami C. Francka, zarejestrowany na historycznych organach A. Cavaillé-Colla w Lyonie. Jest doktorem sztuk muzycznych, wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Krzysztof JakowiczKrzysztof Jakowicz, wybitny polski skrzypek, ukończył z odznaczeniem studia wiolinistyczne we Wrocławiu, Warszawie i Bloomington (USA). Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w 1962 (III nagroda i nagroda specjalna H. Szerynga). Występował z recitalami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu; koncertował z takimi orkiestrami jak: English Chamber Orchestra, Wiener Symphoniker, Dresdner Philharmonie, WDR w Kolonii, BSO w Berlinie, Orchestre National de France w Paryżu, a w Polsce: Filharmonia Narodowa, NOSPR, Sinfonia Varsovia. Otrzymał nagrody I i II stopnia Ministra Kultury i Sztuki, Ministra Spraw Zagranicznych, a także nagrodę Związku Kompozytorów Polskich oraz Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Za płytę z muzyką W. Lutosławskiego uzyskał nagrodę krytyki francuskiej "Diapazon d’Or" (W. Lutosławski powierzył mu polskie prawykonania wszystkich swoich utworów skrzypcowych). Jest laureatem Nagrody Muzycznej "Fryderyk" 1997. Dokonuje nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych dla firm polskich i zagranicznych (wydał kilkadziesiąt płyt). Był przez kilkadziesiąt lat profesorem obecnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także gościnnym profesorem Soai University w Osace. Jest jurorem konkursów skrzypcowych, m.in. im. N. Paganiniego w Genui, im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, im. T. Wrońskiego w Warszawie, im. O. Krysy we Lwowie. Gra na instrumencie włoskim, podarowanym mu przez prof. T. Wrońskiego.

Fotorelacja:

There are no images in the gallery.

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Sponsorzy

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Patronat honorowy i medialny

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Organizatorzy

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Dofinansowania

logo mkidnlogo nimit 1050 510

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

pomorze zachodnie

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego

Kontakt

Biuro Organizacyjne Festiwalu:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim

ul. Wolińska 9,
72-400 Kamień Pomorski
telefony kontaktowe: 91 382 05 41, 606 437 322, 502 430 913
e-mail: festiwalkamien@wp.pl, tmzk.kamien@wp.pl

Wsparcie

Osoby chcące wesprzeć finansowo Festiwal,
mogą wpłacać środki na konto:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Bank Spółdzielczy w Wolinie

48 9393 0000 0017 0064 2000 0010

plakat fundusz celowy