Koncert dofinansowany ze środków Powiatu Kamieńskiego

Wykonawcy:

Józef Serafin – organy

Urszula Nowakowska – harfa

Sylwia Kubiak-Dobrowolska – flet

W programie:

Jan Sebastian Bach (1685-1750)
Trzy preludia "Wir glauben all an einen Gott" BWV 680, 681, 740
wyk. Józef Serafin – organy
Jules Massenet (1842-1912)
"Méditation" z opery "Thaïs"
wyk. duet Urszula Nowakowska (harfa) i Sylwia Kubiak-Dobrowolska (flet)
Bernard Andrès (1941)
Algues
wyk. duet Urszula Nowakowska (harfa) i Sylwia Kubiak-Dobrowolska (flet)
Louis Vierne (1870–1937)
Adagio z III Symfonii fis-moll
wyk. Józef Serafin – organy
Edvard Grieg (1843-1907)
"Morning Mood" z I suity Peer Gynt op. 46
wyk. duet Urszula Nowakowska (harfa) i Sylwia Kubiak-Dobrowolska (flet)
Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Aria na strunie G z suity orkiestrowej D-dur nr 3 (BWV 1068)
wyk. duet Urszula Nowakowska (harfa) i Sylwia Kubiak-Dobrowolska (flet)
John Thomas (1826-1913)
"The Minstrel's Adieu to His Native Land"
wyk. duet Urszula Nowakowska (harfa) i Sylwia Kubiak-Dobrowolska (flet)
Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Toccata i fuga "Dorycka" d-moll BWV 538
wyk. Józef Serafin – organy

Noty biograficzne:

Józef Serafin ukończył z odznaczeniem studia w PWSM w Krakowie, w klasie organów prof. B.Rutkowskiego i prof. J.Jargonia, oraz w Hochschule fuer Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie prof. A. Heillera. Jest laureatem pierwszych nagród m.in. na ogólnopolskim konkursie organowym w Warszawie (1967 r.) i międzynarodowym konkursie organowym w Norymberdze (1972 r.). Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w USA, Kanadzie, Japonii i Kazach-stanie. Pełni funkcję kierownika artystycznego międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej w Kamieniu Pomorskim i Leżajsku, oraz międzynarodowego festiwalu młodych organistów "Juniores Priores" w Sejnach. Był jurorem wielu międzynarodowych konkursów organowych (m.in. Praga, Norymberga, Paryż-Chartres, Moguncja, Gdańsk). Profesor klas organów UMiFC w Warszawie (od roku 2018 profesor honorowy tej uczelni) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. w 2016 roku otrzymał od papieża Franciszka medal "Pro Ecclesia et Pontifice".

Urszula Nowakowska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Jako solistka zadebiutowała wykonaniem Koncertu D-dur J. Ch. Bacha w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Była członkiem European Festival Orchestra, występującej z zespołem YES. Towarzyszyła wielu znanym polskim, czy zagranicznym solistom, występowała także w programach telewizyjnych. Obecnie artystka występuje solo, udziela się w zespołach kameralnych, orkiestrach, współpracuje z chórami, prezentując muzykę klasyczną, rozrywkową, prawykonania twórczości kompozytorów polskich oraz muzykę filmową. Gra podczas różnego rodzaju uroczystości, jest też nauczycielką gry na harfie i czynnym członkiem Stowarzyszenia Harfa Dzieciom. (Źródło: Agencja Koncertowa Luxart).

Sylwia Kubiak-Dobrowolska ukończyła z wyróżnieniem studia na UMFC w Warszawie w klasie fletu prof. Elżbiety Gajewskiej- Gadziny. W okresie studiów doskonaliła umiejętności na kursach u takich sław jak: Jean -Pierre Rampal, Miriam Nastasi i Petera-Lukasa Grafa. Zdobyła wyróżnienia i nagrody na konkursach w Polsce i za granicą, brała udział w Koncertach Młodych Talentów, występowała jako solistka Orkiestry Jeunesses Musicales pod dyrekcją Roberta Satanowskiego, była pierwszą flecistką Wiosennej Orkiestry Warszawskiej Jesieni pod batutą Jerzego Maksymiuka i Jacka Kaspszyka. Po brawurowym występie na kursie mistrzowskim otrzymała osobiste zaproszenie od maestro Jean Pierre Rampala na Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Paryżu, na którym reprezentowała Polskę, W dwudziestoletniej historii tego prestiżowego konkursu po raz drugi zaproszono polską flecistkę. Od kilkunastu lat wykonuje i współtworzy muzykę rozrywkową, występując ze znanymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Michałem Urbaniakiem, Jarosławem Śmietaną. Swoim talentem wspiera również znakomitych malarzy jak: Stanisław Baj, Antoni Wróblewski, Maria Anto, grając na wernisażach i plenerach malarskich. Współpracowała również ze światem mody. Z Adamem Sztabą przygotowała i wykonała muzykę do pokazu Arkadiusa. Zafascynowana tangiem argentyńskim rozpoczęła pracę nad projektem taneczno-muzycznym "Tango z Carmen", wykonując muzykę inspirowaną tangiem argentyńskim. Współpracowała z "Malina Kowalewski Band", wykonując muzykę rozrywkową i taneczną w kraju i za granicą. Grając w damskim zespole promującym płytę "Sexi flexi" Natalii Kukulskiej wystąpiła w programie "Taniec z gwiazdami". W roku 2012 otrzymała "Dyplom Uznania za osiągnięcia w dziedzinie kultury" od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2017 została uhonorowana Odznaczeniem "Zasłużony dla kultury polskiej". (Źródło: Miejski Dom Kultury w Sulejówku).

Fotorelacja:

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Sponsorzy

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Patronat honorowy i medialny

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Organizatorzy

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Dofinansowania

logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego,
w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Logo Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Kontakt

Biuro Organizacyjne Festiwalu:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim

ul. Wolińska 9,

72-400 Kamień Pomorski

telefony kontaktowe: 606 437 322, 502 430 913, 91 382 05 41
e-mail: festiwalkamien@wp.pl

Wsparcie

Osoby chcące wesprzeć finansowo Festiwal,
mogą wpłacać środki na konto:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Bank Spółdzielczy w Wolinie

48 9393 0000 0017 0064 2000 0010