Koncert dofinansowany ze środków Gminy Kamień Pomorski

Wykonawcy:

Federica Iannella (Włochy) – organy

Orkiestra Kameralna z Prenzlau

Eugeniusz Kus – dyrygent

Piotr Kokosiński – obój

W programie:

Georg Muffat (1653-1704)
Toccata I
wyk. Federica Iannella (Włochy) – organy
Georg Boehm (1691-1773)
"Vater unser im Himmelreich"
wyk. Federica Iannella (Włochy) – organy
Vincent Lübeck (1654-1740)
Preambulum d-moll
wyk. Federica Iannella (Włochy) – organy
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Koncert na obój d’amore BWV 1055
  1. Allegro
  2. Larghetto
  3. Allegro ma non tanto
wyk. Orkiestra Kameralna z Prenzlau, Piotr Kokosiński – obój, Eugeniusz Kus – dyrygent
Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Preludium i fuga g-moll BWV 535
wyk. Federica Ianella (Włochy) – organy
Remo Giazotto (1910–1998)
Tomaso Albinoni (1671–1751)
Adagio g-moll na orkiestrę i organy
wyk. Orkiestra Kameralna z Prenzlau, Eugeniusz Kus – dyrygent
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847)
II symfonia na smyczki D-dur MWV N2:
  1. Allegro
  2. Andante
  3. Allegro vivace
wyk. Orkiestra Kameralna z Prenzlau, Eugeniusz Kus – dyrygent

Noty biograficzne:

Federica Iannella studiowała w konserwatoriach w Pesaro i Vicenza kompozycję i grę organową, ukończyła też muzykologię na uniwersytecie w Bolonii, otrzymując dyplom z najwyższym odznaczeniem. Koncertowała we Włoszech i innych krajach (Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Meksyk, Niemcy, Polska, Słowacja, Szwajcaria, USA). Nagrała wiele płyt CD, m.in. światowe prawykonania utworów G. Morandiego i G. Rossiniego. Była członkiem jury wielu konkursów, a w 2010 roku prowadziła kurs interpretacji dawnej muzyki włoskiej w Mexico City. Jest docentem w konserwatorium im. L. Campianiego w Mantui. Zajmuje się także restauracją zabytkowych organów w regionie Senigalia i Mantua, od 2002 roku piastuje funkcję tytularnej organistki kościoła St. Maria delle Neve w Senigalii.

Piotr Kokosiński studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie oboju prof. E. Mandery. W 1994 roku został pierwszym oboistą Filharmonii Szczecińskiej, a od 2018 roku jest muzykiem solistą, grającym na rożku angielskim. Od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną (był m.in. wykładowcą w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie), obecnie prowadzi klasę oboju w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie. Brał udział we wszystkich nagraniach płytowych Orkiestry Filharmonii Szczecińskiej. Za swoją działalność został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (2004 r.) oraz Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2018 r.).

Orkiestra Kameralna z Prenzlau wywodzi się z założonej w 1954 roku Państwowej Orkiestry Powiatowej. Siedzibą istniejącego obecnie zespołu kameralnego jest Prenzlau. Działalność orkiestry charakteryzuje przede wszystkim jej uniwersalność: oprócz regularnych koncertów muzyki klasycznej, rozrywkowej i występów kameralnych w Prenzlau zespół występuje często w Niemczech i za granicą, mając na swym koncie koncerty na terenie Danii, Pakistanu, Stanów Zjednoczonych oraz w Belgii, Bułgarii, Holandii, Polsce oraz we Włoszech. Znaczącym tournée zespołu były występy w marcu 2012 roku w Szwajcarii. Orkiestra brała udział w nagraniach płytowych z muzyką J.S. Bacha, G.F. Händla, J.K. Vaňhala, W.A. Mozarta.

Eugeniusz Kus ukończył studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności doskonalił w Akademii Muzycznej w Warszawie oraz uczelniach w Hadze, Rotterdamie i Wiedniu. Od 1969 roku do 2005 roku był kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego, a od 1984 roku prowadził profesjonalny Zespół Wokalistów i Instrumentalistów Camerata Nova. Występował w całej Europie, Chinach, Brazylii i USA. Uczestniczył jako lektor w seminariach dyrygenckich i warsztatach (m.in. w Bułgarii, Niemczech, Korei Płd. i USA). Wielokrotnie bywał jurorem międzynarodowych konkursów chóralnych, wokalnych i kompozytorskich (m.in. w Chinach, Grecji, Niemczech i Włoszech). W latach 1974–2007 był dyrektorem Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Jest dyrektorem programowym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Szczecinie, a od 2018 roku dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Muzyki Kameralnej w Gorizii (Włochy). Jako profesor sztuk muzycznych wykładał w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, srebrnym i złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz dwukrotnie Krzyżem Zasługi Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.

Fotorelacja:

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Sponsorzy

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Patronat honorowy i medialny

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Organizatorzy

Belka logotypowa 59. MFMOiK - Dofinansowania

logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego,
w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Logo Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Kontakt

Biuro Organizacyjne Festiwalu:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim

ul. Wolińska 9,

72-400 Kamień Pomorski

telefony kontaktowe: 606 437 322, 502 430 913, 91 382 05 41
e-mail: festiwalkamien@wp.pl

Wsparcie

Osoby chcące wesprzeć finansowo Festiwal,
mogą wpłacać środki na konto:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Bank Spółdzielczy w Wolinie

48 9393 0000 0017 0064 2000 0010