Wykonawcy:

Karolina Karkucińska – organy

Jakub Rabizo – skrzypce

Tomasz Szczęsny – wiolonczela

 

W programie:

 

 

Feliks Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847)Jehan Alain (1911–1940)

– III Sonata organowa A-dur op. 65:

1. Con moto maestoso
2. Andante tranquillo

– Le jardin suspendu JA 071

wyk. K. Karkucińska

 

Rheinhold Glière (1875–1956)

– 8 utworów op. 39 na skrzypce i wiolonczelę:
1. Prelude
2. Gavotte
3. Berceuse
4. Canzonetta
5. Intermezzo
6. Impromptu
7. Scherzo
8. Etude

wyk. J. Rabizo
T. Szczęsny

 

Jan Sebastian Bach (1685–1750)

– Preludium i fuga h-moll BWV 544

wyk. K. Karkucińska

 

Georg Friedrich Händel (1685–1759)
opr. J. Halvorsen

– Passacaglia

wyk. J. Rabizo
T. Szczęsny

 

Noty biograficzne:

Karolina Karkucińska ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie (klasa organów prof. J. Serafina oraz dr hab. J. Wróblewskiego). Jest laureatką konkursów organowych (Białystok, Krasnobród, Kraków). W 2017 wraz z M. Wotą zajęła III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Duetów Organowych w Nowym Sączu. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in. W. Zerer, G. Gnann, U. Walther, B. Haas, J. Gembalski i M. Toporowski. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Jakub Rabizo ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku (klasa skrzypiec prof. M. Pawlak, dyplom z wyróżnieniem) i Akademię Sztuki w Szczecinie (klasa dyrygentury chóralnej prof. E. Kusa). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, laureat nagrody specjalnej Miasta Gdańska. Wieloletni koncertmistrz Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie i Zespołu instrumentalistów „Camerata Nova”. Gościnny koncertmistrz Niemieckiej Orkiestry Symfonicznej w Berlinie; jest drugim koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej w Prenzlau. Jego kompozycja Tempus Fugit na organy, chór i orkiestrę zabrzmiała podczas inauguracji nowych organów w kościele św. Jakuba w Prenzlau (2018).

Tomasz Szczęsny to absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu z klasy prof. St. Firleja (2002). Od 2006 jest koncertmistrzem wiolonczel orkiestry symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Występował jako członek orkiestry i zespołów kameralnych w Czechach, Niemczech, Danii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, na Słowacji i na Węgrzech, w Singapurze, Malezji, Laosie, Kambodży, Indonezji, Wietnamie, Korei Południowej, na Filipinach oraz w USA. Jest profesorem nadzwyczajnym w Akademii Sztuki w Szczecinie. Od 2013 jest członkiem międzynarodowego projektu Visegrad Cello Quartet, a od 2018 – kwartetu smyczkowego ĘxQuartet, z którym regularnie koncertuje i nagrywa płyty.

 

Fotorelacja:

There are no images in the gallery.