Wykonawcy:

Anna Przybysz – organy

Małgorzata Otremba – flet
Andrzej Otremba – gitara

 

W programie:

Karl Hoyer (1891–1936)
Toccata i fuga D-dur
wyk. A. Przybysz
Michał Rosiak (1977)
Elegia dla Taty
wyk. A. Otremba
M. Otremba
Joaquín Rodrigo (1901–1999)
Serenata al alba del día:
  1. Andante moderato
  2. Allegro
wyk. A. Otremba
M. Otremba
Béla Bartók (1881–1945)
Rumuńskie tańce ludowe na flet i gitarę
  1. Jocul cu bata (Allegro moderato)
  2. Braul (Allegro)
  3. Pe loc (Andante)
  4. Buciumeana (Moderato)
  5. "Poarga" romaneasca (Allegro)
  6. Manuntelul (Allegro)
wyk. A. Otremba
M. Otremba
Wilhelm Friedemann Bach (1710–1784)
Fantazja d-moll F. 18
wyk. A. Przybysz
Feliks Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847)
Sonata d-moll op. 65 nr 6:
  1. Andante sostenuto
wyk. A. Przybysz

 

Noty biograficzne:

Anna Przybysz w 2012 rozpoczęła studia w UMFC w Warszawie w klasie organów prof. M. Czajki, a następnie prof. J. Serafina. Ukończyła studia magisterskie w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku. Obecnie jest studentką IV roku studiów doktoranckich na UMFC w Warszawie. Koncertowała na festiwalach organowych w Polsce i za granicą (Włochy, Niemcy, Czechy, Litwa). Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Organowego im. M. Sawy w Warszawie (2011 – III nagroda) oraz Międzynarodowego Konkursu Organowego im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2015 – III nagroda). Dwukrotnie stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz Niemieckiej Centrali Wymiany Artystycznej DAAD. Nagrała dwie płyty z twórczością K. Hoyera.

Andrzej Otremba z wyróżnieniem ukończył grę na gitarze w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą oraz public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim (2012). Koncertował w najważniejszych miastach Polski oraz za granicą (Słowacja, Niemcy, Węgry, Francja oraz Chile). Był finalistą, laureatem i zwycięzcą konkursów (Żory, Koszalin, Kielce, Tychy, Paryż, Köln). W l. 2003–2004 pobierał lekcje mistrzowskie u gitarzysty kubańskiego J. Clercha. W swoim repertuarze oprócz dzieł na gitarę solo i dla duetu posiada utwory na gitarę z różnymi składami kameralnymi. W swoim dorobku posiada kilka albumów płytowych. Wspólnie z żoną, M. Otrembą, tworzy duet fletowo-gitarowy, który zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych „Ghitarallia” w Przemyślu (1996).

Małgorzata Otremba z wyróżnieniem ukończyła katowicką Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w klasie prof. M. Katarzyńskiego. W czasie studiów doskonaliła warsztat na kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez R. Langevina i J. Hall. Była laureatką zagranicznych nagród stypendialnych (z Kanady, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii). Dwukrotnie zajmowała I miejsce na Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej. Jeszcze w trakcie studiów podjęła pracę na stanowisku pierwszej flecistki-solistki Państwowej Filharmonii Śląskiej w Katowicach, a swoją współpracę z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia rozpoczęła w 1999, wielokrotnie wykonując partię pierwszego fletu. Współpracowała z wieloma dyrygentami, m.in. G. Ferrero, J. Maksymiukiem, K. Pendereckim, S. Skrowaczewskim, A. Witem.

 

Fotorelacja: