Wykonawcy:

Artur Szczerbinin – organy

Beata Tarnowicz-Kamińska – harfa
Juliusz Wesołowski – harfa

 

W programie:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Toccata i fuga E-dur BWV 566
wyk. Artur Szczerbinin
César Franck (1822–1890)
Preludium, fuga i wariacje h-moll op. 18
wyk. B. Tarnowicz-Kamińska
J. Wesołowski
Aleksander Borodin (1833–1887)
Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor
wyk. B. Tarnowicz-Kamińska
J. Wesołowski
Dietrich Buxtehude (1637–1707)
  • Preludium chorałowe Durch Adams Fall BuxWV 183
  • Preludium chorałowe Ein feste Burg BuxWV 184
  • Preludium chorałowe Komm, heiliger Geist BuxWV 199
wyk. A. Szczerbinin
Marcel Tournier (1879–1951)
4 preludia na harfę op. 16
wyk. B. Tarnowicz-Kamińska
J. Wesołowski
Enrique Granados (1867–1916)
Taniec hiszpański nr 5
wyk. B. Tarnowicz-Kamińska
J. Wesołowski
Leonard Bernstein (1918–1990)
Fragmenty z musicalu West Side Story
wyk. B. Tarnowicz-Kamińska
J. Wesołowski
Feliks Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847) (1809–1847)
Preludium i fuga d-moll op. 37 nr 3
wyk. A. Szczerbinin
J. Wesołowski

 

Noty biograficzne:

Artur Szczerbinin ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. dr. hab. M. Szelesta. Zdobył III nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Organowym w Katowicach w 2014. Odbył roczne studia w ramach programu Erasmus w Hochschule für Musik we Freiburgu, w klasie organów prof. M. Schmedinga oraz M. Maierhoffera. Obecnie jest doktorantem na Akademii Muzycznej w Krakowie. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich i sesjach naukowych (profesorowie: P. van Dijk, M. Schmeding, W. Zerer, L. Ghielmi, B. Haas, H. Fagius). Poza działalnością solową koncertuje także z zespołami wykonującymi muzykę dawną, realizując partię basso continuo.

Beata Tarnowicz-Kamińska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu, związana jest z zespołem Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Współpracowała z większością polskich orkiestr symfonicznych i operowych. Od 2006 jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Łodzi prowadząc klasę harfy oraz zespoły kameralne. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, prezentując i nagrywając utwory dedykowane duetowi, jaki tworzy wraz z mężem, K. Kamińskim-fagocistą. To właśnie ta działalność została uhonorowana w 2021 prestiżową nagrodą – statuetką „Muzycznego Orła” (nagroda główna w kategorii „Prawykonania”) za wykonanie utworu K. Grzeszczaka Sine nomine na I Międzynarodowym Konkursie „Muzyczne Orły 2020”.

Juliusz Wesołowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie harfy mgr B. Tarnowicz-Kamińskiej (studia ukończone z wyróżnieniem ). Od 2018 zatrudniony jest w Filharmonii Koszalińskiej jako muzyk orkiestrowy – I harfa. Jest aktywnym zawodowo harfistą, który bierze udział w koncertach solowych, kameralnych, projektach orkiestrowych, a także w konkursach międzynarodowych na terenie Polski i poza jej granicami. Swoje umiejętności szkolił podczas kursów oraz warsztatów u znanych i bardzo doświadczonych pedagogów jak: S. McDonald, E. Szmyt, C. Michel. Jako muzyk, posiada doświadczenie w graniu orkiestrowym i od kilku lat współpracuje z wieloma orkiestrami na terenie Polski.

 

Fotorelacja: