Wykonawcy:

Marek Smoczyński – organy

Bartłomiej Nizioł – skrzypce

Radosław Pujanek – skrzypce

 

W programie:

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Preludium fis-moll
wyk. Marek Smoczyński – organy
Jan Sebastian Bach (1685-1750)
Dwa preludia chorałowe: Ach, bleib bei uns, Wachet auf ruft uns…
wyk. Marek Smoczyński – organy
Jan Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i fuga a-moll
wyk. Marek Smoczyński – organy
Feliks Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
II Sonata c-moll
wyk. Marek Smoczyński – organy
Johan August Halvorsen (1864-1935)
Passacaglia by Georg Friedrich Haendel, arr. na dwoje skrzypiec Jasha Heifetz
wyk. Bartłomiej Nizioł – skrzypce, Radosław Pujanek – skrzypce
Henryk Mikołaj Górecki (1933-2010)
Sonata per due violini op.10
wyk. Bartłomiej Nizioł – skrzypce, Radosław Pujanek – skrzypce
Henryk Wieniawski (1835-1880)
Kaprys nr 3 op. 18
wyk. Bartłomiej Nizioł – skrzypce, Radosław Pujanek – skrzypce

 

Noty biograficzne:

Marek Smoczyński - absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Józefa Serafina oraz dr Jarosława Wróblewskiego. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną poprzez udział w licznych kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą, prowadzonych m.in. przez prof. Ludgera Lohmana, prof. Joachima Grubicha, prof. Wolfganga Zerera czy prof. Martina Schmedinga.
Zdobywał nagrody na konkursach interpretacji, m.in. ll miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Organowym w Olsztynie (2009 r.), lV miejsce ( l miejsca nie przyznano) na Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2011 r.), wyróżnienie na Akademickim konkursie organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu (2012 r.) , l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Utworów Organowych „Hindemith – Karg-Elert – Reger” w Krakowie (2013 r.) oraz I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2015 r.). Korzystając z możliwości jakie oferuje międzynarodowy program wymiany studentów Erasmus, pobierał także nauki w klasie prof. Arvida Gasta w Musik Hochschüle w Lubece w 2014 r.

Bartłomiej Nizioł - ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu, następnie naukę kontynuował w Conservatoire de Lausanne. Zajął pierwsze miejsca na najbardziej liczących się międzynarodowych konkursach skrzypcowych w Poznaniu, Adelajdzie, Pretorii, Brukseli, Paryżu. Został czterokrotnie nagrodzony Fryderykiem (za nagranie utworów H. Wieniawskiego, G. Bacewicz, E. Ysaÿe’a i K. Lipińskiego). Jako solista występował z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfonia Varsovia, NOSPR w Katowicach, Berlińska Orkiestra Symfoniczna, NDR w Hanowerze, SWR w Kaiserslautern, Radio France w Paryżu, Englisch Chamber, London Symphony, Tonhalle w Zurychu, Edmonton Symphony. Od 1995 mieszka w Szwajcarii. W l. 1997–2003 był koncertmistrzem Orkiestry Tonhalle, a od 2003 koncertmistrzuje Orkiestrze Zuryskiej Opery. Od 2008 jest profesorem Hochschule der Künste Bern.

Radosław Pujanek - I Koncertmistrz Filharmonii Wrocławskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły oraz podyplomowo Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie u prof. Iwony Wojciechowskiej.
Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, stypendysta m.in. Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Fundacji „Amadeus” oraz Fundacji Ewy Czeszejko-Sochackiej „Promocja Talentu”. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich i kameralnych. Występował jako koncertmistrz, solista i kameralista w Europie, Azji i w obu Amerykach.
Dokonał licznych nagrań płytowych i archiwalnych, m.in. nagrodzonych: „Fryderykiem” – płyty z II i IV Symfonią Witolda Lutosławskiego.
Jako gościnny koncertmistrz występował wielokrotnie w Polsce i zagranicą, m.in. w Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Meksyku, Chile oraz podczas Haydn-Festival w Eisenstadt (Austria). Ma na swoim koncie wiele prawykonań muzyki kompozytorów polskich i z zagranicy.
Wykłada w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Prowadził kursy mistrzowskie i kameralne. W latach 2019/2020 był członkiem jury Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie oraz VI Ogólnopolskiego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego.

 

Fotorelacja:

There are no images in the gallery.