Piątek, 29 lipca 2022 r.

Wykonawcy:

Martin Schmeding – organy

Grupo Vocal Olisipo (Lizbona, Portugalia):
Elsa Cortez – sopran
Maria Luísa Tavares – mezzosopran
Lucinda Gerhardt – mezzosopran
Carlos Monteiro – tenor
Armando Possante – baryton i dyrygent

W programie:

Noty biograficzne:

Sławomir Kamiński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie prof. R. Sroczyńskiego (dyplom z wyróżnieniem w 1987). Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Węgry). W dorobku jako solista i kameralista posiada liczne nagrania CD (płyta z nagraniem oratorium Quo Vadis F. Nowowiejskiego otrzymała prestiżową nagrodę International Classical Music Awards oraz była nominowany do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w 2018). Jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2020 pełni funkcję prorektora ds. artystycznych, naukowych i kontaktów międzynarodowych.

Zespół Wokalny Art’n’Voices od 10 lat działa na polskiej scenie muzycznej, a w jego skład wchodzą muzycy związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz z Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku zespół posiada dziesięć nagród Grand Prix oraz 4 płyty. Najnowszy album, Midnight Stories, otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” 2021 w sekcji muzyki poważnej (kategoria „album roku muzyka współczesna”). Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a capella. W repertuarze posiada utwory z różnych epok, jednak przeważają kompozycje muzyki współczesnej, których część została napisana specjalnie dla zespołu. Oktet z powodzeniem koncertuje w kraju i Europie, odbył dwie zagraniczne trasy koncertowe (w Prowansji i Kraju Basków).

Biuro Organizacyjne Festiwalu:

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
ul. Adama Mickiewicza 34, 72-400 Kamień Pomorski
tel. 91 38 22 373
e-mail: festiwalkamien@wp.pl

Osoby chcące wesprzeć finansowo Festiwal, mogą wpłacać środki na konto:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej
Bank Spółdzielczy w Wolinie
48 9393 0000 0017 0064 2000 0010

Profil MFMOiK:

Profil TMZK:

Profil MFMOiK w Kamieniu Pomorskim:

Profil Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

© 2021-2022 Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: Daniel Michalak