Piątek, 22 lipca 2022 r.

Wykonawcy:

Jaroslav Tuma (Czechy) – organy

Phantasy Group – kwartet obojowy

W programie:

Noty biograficzne:

Krzysztof Lukas studiował w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. J. Gembalskiego oraz w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie pod kierunkiem prof. J. Laukvika. Jest laureatem pierwszych nagród na międzynarodowych konkursach organowych w Polsce (Rumia), Bitche (Francja), Niemczech (Bad Wimpfen) i Włoszech (Mondaino, Rzym). Od ponad 20 lat mieszka w Stuttgarcie, gdzie jest organistą w kościele Marcina Lutra. Prowadzi ożywioną działalność koncertową – występował dotychczas w większości krajów europejskich, w północnej Afryce oraz w Azji. Jako adiunkt w stopniu doktora habilitowanego jest kierownikiem Katedry Organów i Muzyki Kościelnej w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Marta Gawlas pobierała lekcje u wirtuozów gry na flecie traverso (m.in. u M. Hantaï i A. Besson). W 2018 podjęła studia w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fletu traverso dr hab. M. Pilch. Od 2019 rozpoczęła współpracę z orkiestrą Arte dei Suonatori. Jest współzałożycielką zespołu Silesia Galante, a także gra gościnnie z Capellą Cracoviensis. Jest zdobywczynią licznych nagród w konkursach solowych i zespołowych zarówno w Polsce, jak i za granicą m in. Grand Prix w kategorii solowej na Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku, Primo Assoluto, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. W. Landowskiej w Ruvo di Puglia (Włochy). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daria Kubik jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie klawesynu prof. M. Toporowskiego, kształciła się również w Weronie. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015). Od 2017 kontynuuje swoją edukację na studiach doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w kursach mistrzowskich (m.in. u B. van Asperena, Ch. Rousseta, L. Stawarz, E. Stefańskiej). Jest zdobywczynią I miejsca m.in. na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym im. W. Landowskiej w Ruvo di Puglia (Włochy), Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Pesaro (Włochy) oraz na III Akademickim Konkursie Klawesynowym w Poznaniu. Współtworzy duet INSOMMA oraz zespół Silesia Galante.

Biuro Organizacyjne Festiwalu:

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
ul. Adama Mickiewicza 34, 72-400 Kamień Pomorski
tel. 91 38 22 373
e-mail: festiwalkamien@wp.pl

Osoby chcące wesprzeć finansowo Festiwal, mogą wpłacać środki na konto:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej
Bank Spółdzielczy w Wolinie
48 9393 0000 0017 0064 2000 0010

Profil MFMOiK:

Profil TMZK:

Profil MFMOiK w Kamieniu Pomorskim:

Profil Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

© 2021-2022 Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: Daniel Michalak