Piątek, 19 sierpnia 2022 r.

Wykonawcy:

Anna Przybysz – organy

Małgorzata Otremba – flet
Andrzej Otremba – gitara

W programie:

Noty biograficzne:

Michał Duźniak ukończył studia w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. J. Gembalskiego i dr. hab. W. Zabornego. Brał udział w kursach mistrzowskich (m.in. pod kierunkiem profesorów: B. Oberhammera, J.L. Perrota, J. Serafina, M. Toporowskiego, J. Tůmy). Naucza także w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej – Szkole Muzycznej II st. w Bielsku-Białej oraz w tamtejszym Diecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej. Jest asystentem w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadzi badania nad górnośląskim instrumentarium organowym i działalnością organmistrzów, opracowując zbiory archiwalne. Koncertował w Polsce i za granicą (Czechy, Francja, Litwa, Niemcy, Włochy). W swoim dorobku posiada dwie solowe płyty CD (De profundis psalmorum i Ex operibus romanticorum).

Poznań Brass to kwintet instrumentów dętych blaszanych, działający w Poznaniu od 1990. Artyści występują także w powiększonym, 10-osobowym składzie. Na repertuar, obejmujący epoki od renesansu do współczesności, składają się najważniejsze pozycje literatury kameralnej oraz autorskie transkrypcje utworów wokalnych i orkiestrowych. Prócz tego kwintet wykonuje muzykę marszową, rozrywkową oraz rzadko dziś graną muzykę wieżową. W 1995 zespół zajął IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kwintetów Blaszanych w Moers (Niemcy). W trakcie trzech dekad swojej aktywności kwintet dał ponad 1500 koncertów w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Holandii i Włoszech, ponadto prowadzi działalność edukacyjną, organizując koncerty dla dzieci i młodzieży.

Biuro Organizacyjne Festiwalu:

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
ul. Adama Mickiewicza 34, 72-400 Kamień Pomorski
tel. 91 38 22 373
e-mail: festiwalkamien@wp.pl

Osoby chcące wesprzeć finansowo Festiwal, mogą wpłacać środki na konto:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej
Bank Spółdzielczy w Wolinie
48 9393 0000 0017 0064 2000 0010

Profil MFMOiK:

Profil TMZK:

Profil MFMOiK w Kamieniu Pomorskim:

Profil Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

© 2021-2022 Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: Daniel Michalak