Piątek, 12 sierpnia 2022 r.

Wykonawcy:

Krzysztof Augustyn – organy

Męski zespół wokalny Kalaphonia (Lwów, Ukraina):
Taras Grudovyj – dyrygent

W programie:

Noty biograficzne:

Peter Planyavsky studiował w Musikhochschule w Wiedniu grę na organach u prof. A. Heillera oraz muzykę kościelną. Odbył również praktykę w zakładzie budowy organów. W l. 1969–2004 był organistą i dyrektorem muzycznym w katedrze św. Szczepana w Wiedniu. Od 1980 jest profesorem gry organowej, improwizacji i gry liturgicznej w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu (w l. 1996–2002 był dziekan Wydziału Muzyki Kościelnej). Koncertował wielokrotnie w Europie, a także w Australii, Hongkongu, Japonii, Korei, Kanadzie, RPA i USA. Prowadził liczne kursy mistrzowskie, jest także częstym jurorem międzynarodowych konkursów, występował także wielokrotnie jako dyrygent. Wśród licznych nagrań wyróżniają się rejestracje wszystkich utworów organowych F. Mendelssohna-Bartholdy’ego i J. Brahmsa. Jest kompozytorem muzyki organowej, chóralnej i orkiestrowej. W 2017 otrzymał doktorat uniwersytetu w Grazu.

Kwartet wiolonczelowy Orkiestry Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie powstał na potrzeby zaspokojenia przestrzeni muzyki kameralnej w innej formie niż popularne składy kameralne. W skład zespołu wchodzą muzycy/soliści orkiestry Szczecińskiej Filharmonii, związani ponadto ze szczecińskimi ośrodkami muzycznymi: Akademią Sztuki i Zespołem Szkół Muzycznych. Członkowie kwartetu czynnie biorą udział w różnorodnej działalności koncertowej, czy to w siedzibie Filharmonii Szczecińskiej, czy także poza nią, wychodząc z inicjatywą promowania formacji, jaką jest kwartet wiolonczelowy. Ich energia i zaangażowanie, a także zróżnicowanie repertuarowe wprowadzają słuchaczy w aurę uczty muzycznej, wynikającej z obcowania z niezwykłym brzmieniem czterech wiolonczel.

Biuro Organizacyjne Festiwalu:

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
ul. Adama Mickiewicza 34, 72-400 Kamień Pomorski
tel. 91 38 22 373
e-mail: festiwalkamien@wp.pl

Osoby chcące wesprzeć finansowo Festiwal, mogą wpłacać środki na konto:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej
Bank Spółdzielczy w Wolinie
48 9393 0000 0017 0064 2000 0010

Profil MFMOiK:

Profil TMZK:

Profil MFMOiK w Kamieniu Pomorskim:

Profil Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

© 2021-2022 Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: Daniel Michalak